Ehitusinfo

Ehitatavatest korterelamutest:

 

Kõik välisseinad on betoonplokkseinad, välisseinad soojustatakse mineraalvillaga, kaetakse mineraalvillast tuuletõkkeplaadiga ja viimistluskattega (osaliselt viimistluseks krohv, peamiselt puit) ning paigaldatakse kaasaegsed kolmekordse klaasipaketiga üheraamsed puitaknad. Uste lukustus sarjastatud, välisustel fonosüsteem.

 

Kõikidel korteritel on rõdu. Korterite vahelised seinad ehitatakse täisbetoneeritud 190 mm betoonplokkidest või kahes kihis Aeroc Plade vaheseinaplaatidest. Korterite siseseinad kergkarkassiga kipsplaatvaheseinad, mineraalvillatäitega.

 

Korterite välisuksed EI30 tulepüsivusega tammespooniga puituksed, korteri siseuksed tammespooniga sileuksed. Puidust ukseliistud.

 

Trepikoja seinad laotud täisbetoneeritud betoonplokkseinad. Trepp monoliitbetoonist.

 

Postkastid hoone trepikojas. Korteriomanikel võimalus soetada kinnistul ka parkimiskoht –parkimine korteriomanikele hoone all I korrusel või kinnistul (parkimiskohad jagatud notariaalse kasutuskorra alusel) ja panipaik soklikorrusel.

 

Kinnistu haljasalale rajatakse laste mänguväljak, isutatakse põõsad, elupuud.

 

Korterelamute tehnosüsteemidest:

 

Hoonetele on rajatud ühendus Pärnu linna kaugküttevõrguga (AS Fortum) ning igale korterile paigaldatakse oma kaugloetav soojamõõtja. Täisautomaatne soojussõlm paikneb soklikorrusel tehnilises ruumis. Soojussõlmes toimub ka sooja tarbevee ettevalmistus. Ühendus on AS Pärnu Vesi vee- ja kanalisatsioonisüsteemiga (kõikides korterites oma kaugloetavad veemõõtjad) ning Elektrilevi elektrivõrguga (korterite elektriarvestid paiknevad soklikorrusel tehnilises ruumis) ja liitumisvõimalus Telia sidevõrguga.

 

Korterites on osaliselt vesipõrandaküte (pesuruumid ja esik), peamiselt radiaatorküte.

 

Korterites on soojustagastusega ventilatsioon (igas korteris oma ventilatsiooniseade), mille juurde kuulub ka köögi väljatõmbe kubu (valge).

 

Kõikides korterites on installeeritud elektrisüsteem (v.a. valgustid) ning paigaldatud nõrkvoolusüsteemi kaabeldus (tulekahjusignalisatsiooni andurile elutoas liitmiseks korterikeskse valvesüsteemiga; valvesüsteemi osas järgmiselt: ukse magnetkontaktile, elutoa IR andurile, sõrmistikule ja valvekeskusele).

 

Paigaldatakse sidesüsteemi kaabeldus, et korteriomanikud saaksid soovi korral liituda Telia kodulahendusega, välja ehitatakse vabalevi kanalite vaatamiseks TV võrk koos antenniga katusel. Paigaldatakse hoone välisukse avamise juhtimiseks fonosüsteem. Korteri elektrikilp paikneb varjatult esiku garderoobi kapis.